KONST / Litografier / Färglitografier 13956237
nr 1395 6237
Bengt Orup
(1916-1996), Sverige
Färglitografier, 3 st, Signerade, PT respektive daterade -85 och -86 och numrerade 1/11 och 1/90. Motivet: ca 21x14,5 cm, yttermått inklusive ram: 31x22 cm
Bengt Orup, född 1916, död 1996, svensk målare, glaskonstnär och grafiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
måndag 3 maj 2021
kl 18:52:30
500 kr
600 kr
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr
Bengt Orup
Läs mer om Bengt Orup